آغاز برداشت فلفل ازمزارع فرومد میامیعلی اصغرمحمدی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود : تولید فلفل سبز در روستای فرومد یکی از منابع درآمدی مردم این منطقه است .
وی افزود: کشت این محصول در اواخر بهار آغاز شده و در تابستان برداشت آن شروع می شود.
محمدی بااشاره به مرغوبیت فلفل فرومددر سطح استان و حتی کشور افزود : از هر بوته فلفل سبز منطقه فرومد می توان 6 بار محصول برداشت کرد که این یکی از ویژگی های خاص این محصول است.
مدیر جهاد کشاورزی میامی افزود: بطور میانگین از هر هکتار مزارع این شهرستان بیش از18 تن محصول فلفل سبز و بیش ازسه تن فلفل خشک برداشت می شود.
محمدی با بیان این که فرومد یکی از مراکز مهم تولید فلفل در استان سمنان است ،گفت: کاشت وبرداشت مکانیزه و آبیاری تحت فشار آن تاثیر زیادی بر افزایش تولید این محصول دارد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میامی با بیان این که ، فلفل سبز فرومد مورد توجه مصرف کنندگان است ، تصریح کرد : کشت فلفل اشتغال زیادی ایجاد کرده است .
محمدی ادامه داد: با احداث صنایع بسته بندی در این منطقه ، زمینه توسعه بیشتر کشت این محصول ، درآمد زایی و اشتغال بیشتر در این منطقه فراهم می شود.
در شهرستان میامی حدود 20 هزار هکتار زمین قابل کشت وجود دارد.
این شهرستان بابرخورداری ازآب وهوای مساعد و منابع آبی فراوان و خاک حاصل خیز یکی از قطب های تولید محصولات راهبردی مانند گندم، جو، چغندرقند و دیگر محصولات در استان سمنان می باشد.
سه هزار هکتار باغ های شهرستان میامی بیشتر به کشت انواع میوه های سردسیری مانند زردآلو اختصاص دارد ،بطوریکه سالانه بالغ بر ۲هزارتن زردآلو از این باغ ها برداشت می شود.
روستای هدف گردشگری فرومد در 115 کیلومتری شهر میامی قرار دارد.
مقبره شاعر بنام قرن هشتم ایران، ابن یمین فریومدی در این روستا قرار داشته ویکی از جاذبه های گردشگری آن است.
شهرستان میامی با 40 هزار نفر جمعیت در شرق سمنان واقع شده و با 2 بخش مرکزی و کالپوش دارای یک نقطه شهری و 49روستاست.
۷۳۵۷/۶۱۶۷ خبرنگار: علی آقایی ** انتشار دهنده: محسن شاکری
(برای آگاهی از اخبار شهرستان های شاهرود و میامی به کانال تلگرامی اخبار ایرنا شاهرود به آدرس ? @irnashahroud مراجعه فرمایید)انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید