اخبار کوتاه یکشنبه 22 مرداد استان یزدحمید رضا علی پناه روز یکشنبه درگفت و گو باخبرنگار ایرنا بابیان اینکه در این مدت 20 خانوار زیرپوشش توانمندسازی و از حمایت کمیته امداد خارج شده اند، اظهار کرد: این خانوارها با پرداخت یک میلیارد و 920 میلیون ریال در قالب حق بیمه مجریان طرح های خوداشتغالی و زنان سرپرست خانوار از این طرح بهره مند شدند.
وی افزود: از سال گذشته تاکنون 180 خانوار زیرپوشش این نهاد با پرداخت تسهیلات خوداشتغالی و اجرای طرح توانمند سازی از چتر حمایتی این نهاد خارج شدند.
علی پناه ادامه داد: از سال گذشته تاکنون با پرداخت 15میلیارد و 710 میلیون ریال تسهیلات، زمینه اشتغال ‌114 مددجوی این نهاد در بخش های کشاورزی، صنایع‌دستی ، خدماتی و گردشگری فراهم شده است.
این مسئول اضافه کرد: امسال یک میلیارد و 700 میلیون ریال وام کارگشایی قرض الحسنه به 60 مددجوی زیرپوشش این نهاد در ابرکوه پرداخت شده است.
وی ادامه داد: ایجاد اشتغال و خودکفایی مددجویان گام بزرگی در توانمندسازی و خروج افراد از پوشش خدمات کمیته امداد است.
هم اکنون یکهزار و 25 خانوار مددجو و نیازمند زیرپوشش کمیته امداد امام (ره) ابرکوه هستند.
ابرکوه با 51 هزار نفر جمعیت در140کیلومتری جنوب غربی شهر یزد واقع است.
7540 خبرنگار: کارگر ابرقوئی
****
مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد: روحیه دینی و تلاش مستمر عامل موفقیت دانش آموزان است
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: روحیه دینی و تلاش مستمر در موفقیت دانش آموزان استان در آزمون های علمی، فرهنگی و ورزشی موثر است .
به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سیدمحمد شریف حسینی کوهستانی روز یکشنبه در آیین تجلیل از دانش آموزان موفق مهریزی در کنکور امسال افزود: پایبندی به آموزه های دینی و فعالیت منظم علمی، راه رسیدن به قله های سعادت است و دانش آموزان استان همواره در کنکور سراسری سرآمد هستند.
امام جمعه مهریز نیز گفت: یکی از توصیه های مقام معظم رهبری به مسئولان، اهمیت قائل شدن برای نسل جوان و واگذاری امور به آنها است که باید همواره برای تحقق آن اقدام کرد.
حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی افزود: موفقیت دانش آموزان مهریزی در مسابقات علمی و ورزشی گویای وجود ظرفیت های بالقوه و همت های بلند آنها است که باید با شایستگی تجلیل شوند.
فرماندار و مدیر آموزش و پرورش مهریزهم با تبریک موفقیت دانش آموزان این شهرستان درمسابقات ورزشی و کنکور از فرهنگیان، دانش آموزان و اولیاء آنها قدردانی کردند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد و مسئولان مهریز باحضور درمنزل سیدرضا هاشمی مدواری نایب قهرمان مسابقات پرش طول دانش آموزان کشور و محمد خواجه و عارفه ابویی که به ترتیب در کنکور امسال رتبه های 13 و 17 را کسب کردند، از این دانش آموزان تقدیرکردند.
مهریز دارای 100 مدرسه و 9 هزار دانش آموز است .
7536/ خبرنگار:کاظم سبحان زاده
شکارچی متخلف در تفت دستگیر شد
روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست یزد از دستگیری یک شکارچی متخلف که به شکار یک راس بز وحشی در مناطق کوهستانی شهرستان تفت اقدام کرده بود، خبرداد.
به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد، ماموران یگان حفاظت شهرستان تفت پس از کسب اطلاع از همیاران محیط زیست مبنی بر حضور چند شکارچی در یکی از مناطق کوهستانی شهرستان، بلافاصله در منطقه حضور یافتند.
پس از تعقیب و کمین موفق به دستگیری یکی از متخلفان شدند که از این شکارچی، وسایل و ادوات شکار و لاشه یک راس بز وحشی کشف و ضبط شد.
بنا به این گزارش متخلف دیگر از تاریکی شب استفاده و متواری شد که هویت او شناسایی و تحت تعقیب قانونی قرار گرفته است.
در ادامه عامل دستگیر شده پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی تحویل مقامات قضایی شد.
بیش از 800 گونه گیاهی، 160 نوع پرنده، 60 نوع پستاندار وحشی و بیش از 40 نوع خزنده در مناطق حفاظت شده استان شناسایی شده است.
60 نیروی محیط بان، یک میلیون و 270 هزار هکتار مناطق حفاظت شده استان یزد را محافظت می کنند.
شهرستان تفت با 50 هزار نفر جمعیت در 20 کیلومتری یزد قرار دارد.
2088/ 6014/ خبرنگار: کبری دانشی ** انتشار: کاظم شاملوانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید