استقبال مردم قم برای ثبت نام کارت هوشمند ملی خوب نیست/133مورد چند قلوزایی در سال جاریبه گزارش ایرنا، خلیل مرادی عصر یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال و شورای راهبردی جمعیت استان قم تصریح کرد: قم با وجود آنکه در طرح کارت هوشمند ملی به عنوان طرح آزمایشی بوده، اما اکنون در میزان مشارکت همشهریان در این طرح در رتبه 29 کشور قرار دارد.
وی با بیان این که با اعلام الزامی بودن دریافت کارت هوشمند ملی، حضور مردم برای ثبت نام در این طرح افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: برای تسهیل در ثبت نام و صدور کارت هوشمند ملی، دفاتر و باجه ها افزایش یافته و در حال حاضر مردم در زمان کوتاه تری می توانند کارت هوشمند ملی خود را دریافت کنند، ضمن این که مراکز سیار برای ثبت نام کارت هوشمند ملی در روستاها به زودی راه اندازی می شود.
مدیرکل ثبت احوال استان قم بر ضرورت الکترونیکی شدن ارائه خدمات و همچنین ثبت برخط ولادت ها و وفات ها تاکید کرد و گفت: یکی از مشکلات کنونی عدم دسترسی به آمار ولادت نوزادان در بیمارستان های خصوصی است که این کار باید با جدیت پیگیری شود، همچنین باید زیرساخت های لازم برای ارائه هرچه بیشتر خدمات الکترونیکی به ویژه در منطقه پردیسان فراهم شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به برخی از آمارهای وقایع حیاتی استان قم در سال 96 اشاره کرد و گفت: در چهارماهه نخست سال 96 نسبت به مدت مشابه سال گذشته ولادت در استان قم سه درصد کاهش و وفات هشت درصد افزایش داشته است، همچنین آمار ازدواج و طلاق طی این مدت 11 درصد کاهش داشته است.
مرادی با بیان این که در سال 96 تا کنون 2 مورد چهار قلوزایی، هفت مورد سه قلوزایی و 124 مورد دو قلوزایی در قم ثبت شده است، اظهار داشت: کل اسناد ولادت در سال جاری هشت هزار و 366 مورد بوده و فراوانی نام گذاری های پسر و دختر به ترتیب علی، امیرعلی و محمدحسین و نیز فاطمه، زهرا و زینب بوده است.
جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال و شورای راهبردی جمعیت استان قم با حضور استاندار و فرماندار قم و جمعی از مدیران و کارشناسان دستگاه های اجرایی در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد.
8146 / 1175 خبرنگار: سید محمدرضا بهشتی پور ** انتشار: رضا علیمحمدیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید