امضای تفاهم نامه همکاری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و وزارت آموزش عالی اندونزیبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا از اداره روابط عمومی و همکاری علمی بین المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، محمدجواد دهقانی سرپرست این پایگاه گفت: وزیر تحقیقات، فناوری و آموزش عالی اندونزی با حضور در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در شیراز یک سند تفاهم همکاری در زمینه همکاری های علمی و تحقیقاتی با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در تاریخ 18 مهرماه 1396مبادله کرد.
پروفسور محمد ناصر وزیر تحقیقات ، فناوری و آموزش عالی اندونزی که در راس یک هیات عالی رتبه دانشگاهی از جمله معاون ارتباطات بین الملل خود و نیز روسای دانشگاه های فناوری باندونگ و دانشگاه گاجامادا به شیراز سفر کرده بود، با هدف آشنایی با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و نیز خدمات علمی-پژوهشی آن از این پایگاه دیدار کرد.
در مراسم تبادل این تفاهم نامه همچنین آقای علیم الدین، سفیر جمهوری اندونزی در ایران، عباس قنبری باغستان رایزن علمی ایران در منطقه شرق آسیا، گشتاسبی رئیس دانشگاه شیراز و مقدسی رئیس دانشگاه صنعتی شیراز نیز حضور داشتند.
پروفسور محمد ناصر، وزیر تحقیقات، فناوری و آموزش عالی طی سخنانی پس از تبادل این تفاهم نامه ضمن ابراز خوشحالی از شروع همکاری وزارت تحت مدیریت وی و نیز دانشگاه های این کشور با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، خواستار حضور قوی تر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اندونزی در ISC و به تبع آن در بین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی جهان اسلام شد.
در این مراسم رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گزارش مفصلی از وضعیت فعلی رشد و توسعه علمی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی اندونزی، مقایسه جایگاه و رتبه دانشگاه های اندونزی با سایر کشورهای اسلامی به لحاظ تولید علم و نیز ارایه نقشه راه آینده توسعه علمی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی این کشور ارایه داد.
این تفاهم نامه در چارچوب سند همکاری منعقده میان دولت جمهوری اندونزی و دولت جمهوری اسلامی ایران در زمینه همکاری علمی فناوری(امضا شده درسال 1393) مبادله شده است.
در تفاهم نامه مذکور بر سه هدف اصلی شامل تبادل اطلاعات وتجربیات درمدیریت انتشارات علمی پژوهشی درحوزه های دارای منافع دوجانبه، تشویق وتسهیل همکاری میان موسسات و سازمان های مرتبط با تحقیقات برای افزایش رویت پذیری مقالات علمی پژوهشی انتشارات علمی درسطح بین المللی و رشد تبادل دانشمندان، متخصصان، استادان و دانشجویان موسسات و سازمان های پژوهشی بین دو کشور تاکید شده است.
رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام سه هفته پیش نیز در سفر به کشور اندونزی یک تفاهم نامه همکاری علمی و تحقیقاتی با وزارت امور دیانت این کشور و نیز 13 دانشگاه بزرگ این کشور از جمله دانشگاه های شبکه محمدیه امضا کرده بود.
دریافت خبر:‌سید احمد نجفی ** انتشاردهنده:‌غلامرضا مالک زاده
2027/ 1876انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید