امضای توافقنامه دانشگاه آلمانی با 5 دانشگاه علوم پزشکی ایرانخانم دکتر اوتا فیزر(uta feser) روز یکشنبه در حاشیه مراسم انعقاد توافقنامه علمی و پژوهشی با دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هیات آلمانی در سفر 10 روزه خود به ایران ضمن بازدید از دانشگاههای علوم پزشکی اصفهان، شیراز، کرمان، کاشان و مشهد با آنها توافقنامه امضا کرد.
وی ادامه داد: مدت زمان این توافقنامه ها سه سال است و در صورت رضایت طرفین ادامه همکاریها قابل تمدید خواهد بود.
رئیس دانشگاه نیو اولم که برای نخستین بار به ایران سفر کرده همچنین گفت: ایران دارای جاذبه های دیدنی زیادی است و دانشگاههای آن نیز به لحاظ علمی و آموزشی از سطح بالایی برخوردارند.
وی افزود: دانشگاه نیو اولم با کشورهای مختلف از جمله چین، روسیه، کشورهای آسیایی و آفریقایی تفاهمنامه همکاری داشته و توافقنامه پژوهشی و علمی با آنان منعقد کرده است.
دکتر فیزر گفت: دانشگاه نیو اولم دارای چهار هزار دانشجو در رشته های مختلف نظیر طب پیشگیری، اپیدمیولوژی، مدیریت بهداشت و همچنین حوزه بازاریابی و صنعتی است.
رئیس دانشگاه نیو اولم آلمان به همراه رئیس دپارتمان مدیریت و رئیس دپارتمان مدیکال انفورماتیک این دانشگاه برای انعقاد توافقنامه علمی و پژوهشی با دانشگاه علوم پزشکی مشهد از روز گذشته به مشهد سفر و تاکنون از مراکز درمانی و بهداشتی مختلف در این کلانشهر بازدید کرده است.
خبرنگار: مریم انجیدنی **انتشار: حسین کریم زاده
3027/1858انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید