اندیشه عدالت خواهی باید در جامعه گسترش یابدحجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز یکشنبه در دیدار اساتید و جمعی از طلاب دوره تثبیتی مدرسه علمیه امام حسن مجتبی (ع) افزود: در احادیث آمده است عالم اگرچه به ظاهر از نظر جسم از دنیا رفته باشد زنده اما جاهل اگرچه تنومند از نظر جسم زنده باشد اما مرده محسوب می شود.
وی گفت: در روایات متعددی حیات مساوی با علم آمده است، همچنین انسان از لحاظ جسمی دارای 6 حالت است که ناگزیر در سه حالت آن قرار می گیرد، بدن مرده یا زنده، سالم یا بیمار، خواب یا بیدار و روح انسان اینگونه است.
وی بیان کرد: زندگی روح علم و مرگ آن جهل است، مراد حیات انسانی است جماد در حد و شعور جمادی خود حیات دارد، نباتات و حیوانات نیز به همان نسبت خود حیات دارند.
به گزارش ایرنا عبادی اظهار کرد: افرادی هستند که چشم و گوش برزخی پیدا می کنند و در سیر سلوک خود چشم و گوش برزخی آنها باز می شود.
وی عنوان کرد: مسئله حیات دارای درجاتی است، حیات واقعی به نسبت علم واقعی خواهد بود که بعد از مرگ به وجود می آید، زمانیکه پرده و حجاب ها برداشته می شود و انسان تمام حقایق عالم را می بیند.
وی خطاب به روحانیون و طلاب جوان یادآور شد: شما بهترین رشته علمی را به لحاظ فردی انتخاب کرده اید، از نظر حقوق اجتماعی نیز شما بالاترین خدمت به جامعه بشری را تعقیب می کنید.
وی ادامه داد: هیچ چیز بالاتر از این نیست که طلاب عالم به دین شده و پیام خداوند متعال برای دینش را به بندگانش برسانند.
نماینده ولی فقیه در استان افزود: اگر پیام انبیای الهی حفظ می شد بشر سراسر به عدل، کمالات و خدا می رسید اما امروز شیاطین انس و جن و هوای نفس، آدمی را از راه عدل حقیقی و عدل دور کرده و وحشی گری دنیا را فرا گرفته است.
وی بیان کرد: اکنون در جهان بر مظلومان عالم چه می گذرد، زمانه ای که ظالمان با دانش کیلویی شهرها و مساجد را بمباران و تخریب می کنند، انسان های بی گناه را کشته و بیماری های مختلف را در جوامع توسعه می دهند.
وی اظهار کرد: اگر پیام انبیا و اوصیای الهی و حقیقت دین که داروی نجات بشر است درست به دست او برسد از وحشی گری خارج می شود و بشر احساس امنیت می کند این بالاترین خدمت است.
وی ادامه داد: امروز برخی انسان ها از تعلیم دین و انسانیت خارج شده و تبدیل به حیوان درنده شده اند، علاج آن رواج اندیشه مطهری ها و پیام انبیای الهی توسط طلاب حوزه های علمیه است.
وی عنوان کرد: با تمام تلخی ها و وحشی گری ها، بخاطر انزجار و تنفری که انسان از این ظالمان پیدا کرده است در آینده نزدیک دنیا به اهمیت پیام انبیای الهی پی خواهد برد.
7557*6054* خبرنگار- رقیه محمدی* انتشاردهنده- مریم پنجابی*انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید