بی توجهی به تاریخ دوران دفاع مقدس گران تمام می شودسردار حاج حسین اسداللهی روز پنجشنبه در یادواره شهدای دفاع مقدس تا شهدای مدافع حرم در کاشمر افزود: آنچه امروز امت اسلامی به دست آورده سرمایه‌ ای است که هزینه آن را شهدا با نثار خون و جان خود پرداخت کرده ‌اند.
وی اظهار کرد: پرداخت این هزینه از 1400 سال قبل شروع شده و اکنون نیز برخی با نثار خون خود همچنان برای حفظ این سرمایه تلاش می‌ کنند.
وی با بیان اینکه آرامش و امنیت کنونی کشور مدیون این شهداست گفت: باید هر از چند گاهی با مرور تاریخ هشت سال دفاع مقدس و دوران انقلاب به همه یادآوری کنیم که برگ برگ تاریخ کشور با حضور امت ولایتمدار و جان نثاری شهدا نوشته شده است.
سردار اسداللهی افزود: امروز بسیاری در بیرون از مرزها در تلاشند تاریخ ایران اسلامی را دستخوش تغییرات کنند تا دلاوری شهدا و رزمندگان به فراموشی سپرده شود.
وی اظهار کرد: هدف از برگزاری اینگونه محافل و یادواره ‌های شهدا نیز مرور تاریخ است که همه موظفیم آن را حفظ کنیم.
وی همچنین با گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن از آنان به عنوان برگی از تاریخ انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: زندگی آزادگان به ‌گونه‌ ای بود که هر لحظه در انتظار شهادت بودند اما همه رنج‌ ها و سختی ‌ها را تحمل کردند از این رو باید این تاریخ را به درستی به جوانان منتقل کنیم.
سردار اسداللهی افزود: در چهار دهه انقلاب اسلامی تاریخی را رقم زده ایم که چراغ راهنمای همه امت ‌های اسلام و آزادیخواه شده است.
وی از فرزندان شهدای مدافع حرم به عنوان بزرگترین یادگاران شهدا یاد کرد و گفت: به اعتبار شهید حججی ها امروز همه جوامع اسلامی دور یکدیگر جمع شده‌ اند.
وی افزود: شهدای مدافع حرم ادامه دهندگان راه شهدای دفاع مقدس هستند و بین آنان هیچ تفاوتی وجود ندارد.
شهرستان 195 هزار نفری کاشمر در 228 کیلومتری جنوب غربی مشهد، 650 شهید، سه هزار جانباز و 2 شهید مدافع حرم دارد.
7497 / 6053 خبرنگار: لیلا قرایی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدمانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید