تداوم شرایط ناپایداری جوی استان بوشهر تا اوایل هفته آیندهنادر شفیع خدایی روز سه شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: براساس پیش بینی نقشه های هواشناسی در ساعت گذشته دربرخی نواحی شرقی و جنوبی استان، رگبار باران، رعد و برق و وزش تندباد لحظه ای گزارش شد.
وی بیان کرد: در مدت یاد شده برای لحظاتی سرعت باد در شهر جم به 115 کیلومتر در ساعت رسید.
شفیع خدایی ادامه داد: پیش بینی می شود این وضعیت تا اوایل هفته آینده در برخی نقاط بویژه نواحی شرقی و جنوبی استان و طی ساعات بعد ازظهر و اوایل شب و در برخی ساعات وزش باد و گرد و خاک ادامه داشته باشد.
وی گفت: در 24 ساعت آینده آسمان استان بوشهر نیمه ابری تا تمام ابری همراه با غبار محلی، در برخی ساعات بویژه بعد از ظهر و اوایل شب در نواحی شرقی و جنوبی استان همراه با رگبار باران، رعد و برق و گاهی وزش تند باد پیش بینی شده است.
شفیع خدایی گفت: در این مدت جهت وزش باد متغیر و بطور غالب جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت 10 تا 30 کیلومتر در ساعت و طی ساعات بعد از ظهر و شب 14 تا 42 کیلومتر در ساعت است که در هنگام وقوع ناپایداری تا بیش از 60 کیلومتر در ساعت نیز می رسد.
وی افزود: برای 24 ساعت آینده ارتفاع موج در خلیج فارس 30 تا 90 سانتیمتر پیش بینی شده که در ساعت های بعد از ظهر و شب به 60 تا 120 و گاهی نیز تا 180 سانتیمتر می رسد.
شفیع خدایی ادامه داد: فردا زمان مد اول دریا ساعت 02:15 دقیقه بامداد، جزر اول ساعت 09:07 دقیقه، مد دوم ساعت 14:35 دقیقه و جزر دوم در ساعت 20:04 دقیقه خواهد بود.
وی گفت: در 24 ساعت گذشته برازجان با 47 و جم با 28 درجه سانتیگراد به ترتیب بیشترین و کمترین میزان دما را در استان بوشهر تجربه کردند.
شفیع خدایی ادامه داد: در این مدت خارگ با 88 و جم با 17 درصد به ترتیب بیشترین و کمترین میزان رطوبت را در استان بوشهر داشتند.
7212/ 6045**خبرنگار: عبدالصمد شهریاری**انتشار دهنده:اکبر اقبال مجردانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید