ثبت 57 میلیمتر بارندگی در مریوان طی 24 ساعت گذشتهبهرام چاره خواه روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با فعالیت سامانه بارشی در این استان بارش های بسیار خوبی در 24 ساعت گذشته ثبت شد که مریوان بیشترین مقدار بارش را به خود اختصاص داد.
وی افزود: در بین ایستگاه های اصلی کشور، اردبیل با 34 و بانه با 33 میلیمتر بعد از مریوان پر باران ترین ایستگاه های کشور در این مدت بودند.
چاره خواه با اشاره به میزان بارندگی از زمان شروع فعالیت این سامانه در کردستان تاکید کرد: در 48 ساعت گذشته بیشترین بارش استان در سلین هورامان 145 میلیمتر، سروآباد 92 و مریوان 88 میلی متر ثبت شد که در این فصل از سال بی سابقه است.
وی یادآور شد: این سامانه از امروز آسمان کردستان را ترک می کند ولی از روز جمعه سامانه بارشی جدیدی وارد منطقه می شود که فعالیت آن سه روز تداوم خواهد داشت.
چاره خواه گفت: با فعالیت این سامانه جدید بدلیل شدت بارش ها، احتمال سیلابی شدن رودخانه ها و آبگرفتگی معابر شهرهای استان وجود دارد.
وی اضافه کرد: این سامانه تا روز دوشنبه هفته آینده در آسمان استان فعال است و بارش های آن در روزهای نخست به صورت باران و در روزهای پایانی و در ارتفاعات به صورت برف پیش بینی می شود.
وی در خصوص وضعیت دمای هوای استان در شبانه روز گذشته گفت: در این مدت زرینه با دمای منفی 1.4 درجه سانتی گراد سردترین و کامیاران با دمای هوای 13 درجه سانتی گراد گرمترین نقطه استان بودند.
به گفته وی، دمای هوی سنندج نیز در این مدت بین 3.8 و 12.6 درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان بود.
به گزارش ایرنا، امسال در کردستان 141میلی متر بارش ثبت شده که در مقایسه با 172 میلی متر سال قبل 18.4 درصد کاهش یافته است.
استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی قرار دارد که میانگین بارش سالیانه آن 540 میلی متر و 2 برابر میانگین کشوری است.
خبرنگار: عبدالله رحمانی**انتشار: مجید سلیمانی
3020/9102انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید