حمایت ملی از موسسه رازی برای تامین نیازواکسن کشوربه گزارش ایرنا، دکتر علیرضا رفیعی پور روز سه شنبه در بازدید از موسسه تحقیقاتی واکسن و سرم سازی رازی واقع در کرج، ضمن قدردانی از تلاش های کارکنان و متخصصان موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی افزود: خدمت خالصانه به مردم از اهداف مهم سازمان دامپزشکی کشور است.
وی اظهار داشت: با وجود نیروهای متخصص و توانمند در موسسه رازی و سازمان دامپزشکی کشور امیدواریم بتوانیم نیاز کشور را به واردات واکسن و فرآورده های بیولوژیک برطرف نماییم و در این راه هرچند فراز و فرودهای وجود دارد، اما با تمام توان خود از موسسه رازی و سایر موسسات که در زمینه تولیدات واکسن و فرآورده های وابسته به آن فعالیت می کنند حمایت خواهیم کرد.
دکتر مسعود هاشم زاده، رئیس موسسه تحقیقات، واکسن و سرم سازی رازی نیز در این دیدار با اشاره به همکاری های مشترک فی مابین این موسسه و سازمان دامپزشکی کشور گفت: موسسه رازی و سازمان دامپزشکی از یکدیگر جدا نبوده و حوزه های همکاری این 2 ارگان بسیار گسترده است.
وی ادامه داد: به منظور ایجاد تعامل سازنده برای پیشبرد اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش های بی وفقه ای در حال انجام است.
هاشم زاده گفت: موسسه رازی همواره تمام توان خود را در جهت تامین واکسن‌های مورد نیاز سازمان دامپزشکی کشور در زمینه های مختلف دام و طیور به کار بسته و امیدواریم بتوانیم نیازهای مورد نیاز سازمان دامپزشکی در زمینه واکسن‌های طیور و دام را تامین کرده تا از واردات واکسن به کشور کاسته شود.
هاشم زاده همچنین از تشکیل شورای پژوهشی با حضور مدیران و کارشناسان دامپزشکی و نمایندگان وزارت بهداشت در موسسه رازی نیز خبر داد.
در ادامه جلسه، معاونین و کارشناسان موسسه رازی به طرح مسائل و راهکارهای پیشنهادی در جهت بهبود فرآیند تولید واکسن پرداختند.
6156 / 6155 خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشاردهنده: محمد عزیزپورانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید