درمان تومور مغزی با تجهیزات ساخت ایراندکتر حمید اعتماد رضایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دستگاه که در حذف تومورهای مغزی با استفاده از روشهای نوین نقش بسزایی دارد با پیگیریهای انجام شده و حمایتها به تازگی در اتاق عمل جراحی مغز و اعصاب بیمارستان قائم(عج) مشهد نصب و راه اندازی شده است.
او بیان کرد: این دستگاه ساخت متخصصان ایرانی است حدود شش سال پیش مطابق نمونه استاندارد جهانی آن طراحی و ساخته شده است.
وی ادامه داد: بیمارستان قائم مشهد قطب درمانی بیماریهای مغز و اعصاب در منطقه شمال شرق کشور محسوب شده و هم اکنون بیماران مغز و اعصاب از دیگر شهرستانهای خراسان رضوی و استانهای همجوار برای دریافت درمانهای تخصصی به این بیمارستان ارجاع داده می شوند.
این پزشک فوق متخصص مغز و اعصاب گفت:با استفاده از دستگاه نوروناویگیشن مکانهای درگیر بدون نیاز به باز شدن جمجمه ردیابی می شود و در نتیجه حذف تومورهای مغزی و هیپوفیز، درمان ضایعات عروق مغز و انجام نمونه برداری از قسمتهای عمقی مغز با دقت و صحت بیشتری صورت می گیرد.
وی افزود: این دستگاه همچنین توانایی بکارگیری در اعمال جراحی پیچیده ستون فقرات را دارد.
دکتر اعتماد رضایی همچنین گفت: اقدامات برای خریداری و راه اندازی دو دستگاه پیشرفته دیگر در حوزه جراحی مغز و اعصاب شامل میکروسکوپ پیشرفته جراحی اعصاب و دستگاه کنترل اعصاب نواحی مختلف بدن بیمار حین عمل جراحی نیز در حال انجام است.
وی افزود: با نصب دستگاههای جدید اتاق عمل جراحی مغز و اعصاب بیمارستان قائم(عج) مشهد به استانداردهای بین المللی روز جهان نزدیکتر می شود.
گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بهره گیری از پزشکان مجرب در رشته های عروق مغز، ستون فقرات، تومورهای مغزی و ضایعات قاعده جمجمه از توانمندیهای زیادی برخوردار است. دانشگاه علوم پزشکی مشهد با 9 هزار دانشجو و 18 هزار کارمند در حوزه بهداشت و درمان قطب پزشکی شمال شرق کشور محسوب می شود.
خبرنگار: مریم انجیدنی **انتشار: حسین کریم زاده
3027/1858انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید