رییس سازمان حج و زیارت:تمام زائران ایرانی در سلامت کامل بسر می برندبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان حج و زیارت، حمید محمدی با بیان اینکه زائران کشته شده مربوط به کشورهای مختلف بوده و این آمار مربوط به ابتدای عملیات حج تمتع 96 تاکنون است، افزود: زائران ایرانی اعزام شده به عربستان در سلامت کامل بسر می برند و جای هیچگونه نگرانی نیست.
محمدی تاکید کرد از هشتم مردادماه جاری تا کنون 48 هزار و 500 زائر ایرانی به عربستان اعزام شده که از این تعداد فقط یک زائر 84 ساله آنهم به دلیل عارضه قلبی فوت کرده است.
معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر هم امروز با تاکید بر سلامتی زائران ایرانی گفت: مردم و رسانه های داخلی اخبار زائران ایرانی را از منابع موثق پیگیری کنند.
دکتر پیرحسین کولیوند افزود: در حادثه امروز هیچ ایرانی آسیب ندیده و تمامی زائران ایرانی در شهرهای مکه و مدینه در سلامت کامل بسر می برند.
وی ‌این مطلب را در واکنش به انتشار برخی اخبار مبنی بر کشته شدن 30 زایر در یک حادثه در مکه مکرمه اعلام کرد و گفت: بحمدالله زایران کشورمان در سلامت هستند و مشغول اعمال حج و زیارت اماکن مقدسه در شهرهای مکه و مدینه هستند.
برخی رسانه های خبری بدون اشاره به جزییات حادثه ای اعلام کردند که دست کم 30 نفر از زایران خانه خدا در شهر مکه جان خود را از دست داده اند.
بیش از 86 هزار زائر ایرانی امسال به حج تمتع اعزام می شوند.
اجتمام*1933* 1569
خبرنگار: بهروز سلطانیان * انتشار: علی حبیبی
آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید