فرماندار: طرح ‘خادم’ در 4 منطقه آسیب پذیر خوی اجرا شدبه گزارش ایرنا، سیدمحمد عابدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: آموزش و اطلاع رسانی یکی از مهمترین موضوعات در حوزه مدیریت بحران است و آموزش شهروندان در راستای پیشگیری ار حوادث غیر مترقبه و مدیریت بحران بعد از وقوع حوادث بسیار ضروری به نظر می رسد.
سرپرست جمعیت هلال احمر خوی نیز در این آئین گفت: طرح یا جنبش خانواده آماده مخاطرات در مناطق آسیب پذیر این شهرستان اجرا می شود که در قالب آن داوطلبان هلال احمر با مراجعه خانه به خانه پرسشنامه های مربوط به واحد مسکونی، آشنایی با حوادث و آمادگی خانواده ها در برابر حوادث را پر می کنند.
عبدالله قنبری مهمترین هدف اجرای این طرح را آموزش خانواده ها به ویژه در مناطق آسیب پذیر در برابر حوادث از جمله زلزله، سیل و آتش سوزی اعلام کرد و ادامه داد:در اجرای این طرح 40 نفر مربی آموزش دیده و داوطلب هلال احمر اقدام به تکمیل پرسش نامه ها کرده و بعد از پالایش خانواده ها را آماده آموزش می کنند.
به گزارش ایرنا، جنبش ‘خـانواده آماده در مـخاطرات’ یا جنبش ‘خادم’، یک تلاش دسته‌جمعی است برای آموزش خانواده‌های ایرانی، برای اینکه در برابر مخاطراتی که آنها را تهدید می‌کند، آماده شوند.
بدنه اصلی جنبش خادم را داوطلبانی تشکیل می‌دهند که بدون هیچ چشمداشتی برای سلامت هر چه بیشتر جامعه تلاش می‌کنند. با وجود این، داوطلبان بر اساس میزان تلاششان، از مشوق‌هایی هم برخوردار می‌شوند.
7133/2093**خبرنگار: سعید فرجی**منتشر کننده: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید